zdrowotne aktualnosci tygodnia

Zdrowotne aktualności tygodnia 29.08.2016


Warning: Use of undefined constant tc_code_before - assumed 'tc_code_before' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /wp-content/plugins/the-content-injection/TC_Injection.php on line 25

Warning: Use of undefined constant tc_code_after - assumed 'tc_code_after' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /wp-content/plugins/the-content-injection/TC_Injection.php on line 26

zdrowotne aktualnosci baner

Najnowsze zdrowotne aktualności ze świata:

Zamiłowanie do kawy może tkwić w naszym DNAZamiłowanie do kawy może tkwić w naszym DNA

Nowe badania sugerują, że nasze geny mają wpływ na to, ile kawy wypijamy. Naukowcy po przeanalizowaniu danych genetycznych ponad 1200 Włochów, doszli do wniosku, że ci z nich, którzy mieli wariant genu PDSS2, wypijają codziennie średnio o jedną filiżankę kawy mniej, w porównaniu do tych, którzy genu nie mają.

Podobne badania wykonane w Holandii, potwierdziły tę tezę. Odkrycia sugerują, że PDSS2 zmniejsza zdolność komórek do rozbijania kofeiny, co oznacza, że zostaje ona w organizmie na dłużej. Innymi słowy, ludzie z tym wariantem genu, nie potrzebują tak dużo kawy, jak nieposiadający genu, aby uzyskać pożądany efekt.

Grzyby i ich właściwości antyrakowe

Grzyby i ich właściwości antyrakoweJak wykazują najnowsze badania, grzyby stanowią doskonały sposób na walkę z komórkami rakowymi. Naukowcy twierdzą również, iż mogą one zapobiegać rozmnażaniu się wirusa HIV. Ich właściwości na tym się nie kończą! Mogą one dodatkowo obniżać poziom cholesterolu i wspomagać regulację ciśnienia krwi.

Naukowcy z Japonii, dowiedli, że grzyby (szczególnie shiitake) stanowią nieocenioną pomoc w leczeniu wszelkich chorób, w tym właśnie działając przeciwnowotworowo – hamując rozwój komórek rakowych w naszym organizmie.

Czarna strona serotoninyCzarna strona serotoniny

Jak się okazuje, antydepresanty takie jak Prozac czy Zolofot – przynoszące ulgę tysiącom ludzi na całym świcie, mają pewne potencjalne poważne efekty uboczne. Należy wśród w nich wymienić odczucie zwiększenia strachu i lęku w pierwszych tygodniach stosowania medykamentów.

Leki przeciwdepresyjne, mogą zatem pomóc poprawiać nastrój, ale nie zawsze od razu. Selektywne inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny działające na na określone obwody mózgu, wydają się poprawiać nastrój, jednak działając na inne układy, mogą początkowo przynosić efekt odwrotny.

Cytrusy pomocne przy otyłościCytrusy pomocne przy otyłości

Owoce cytrusowe mogą stanowić doskonałą pomoc w zapobieganiu powikłań związanych z otyłością. Jak wynika z badań, mogą one przeciwdziałać chorobom serca, wątroby i cukrzycy. Wszystko to za sprawą bogactwa flawonoidów – rodzaju przeciwutleniaczy, które skutecznie wspomagają nasz organizm w walce z licznymi chorobami przewlekłymi związanymi z nadmierną masą ciała. Te dobroczynne substancje zmniejszają stres oksydacyjny, co skutecznie zapobiega rozwojowi chorób.

To wszystko w Zdrowotne Aktualności w tym tygodniu. Zaglądnij do nas za tydzień i dowiedz się co nowego w świecie.

 

zdrowotne aktualnosci tygodnia

Nie przegap kolejnych postów: 

Może Cię również zainteresować:

Dodaj komentarz