Zdrowotne aktualności tygodnia 12.09.2016


Warning: Use of undefined constant tc_code_before - assumed 'tc_code_before' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /wp-content/plugins/the-content-injection/TC_Injection.php on line 25

Warning: Use of undefined constant tc_code_after - assumed 'tc_code_after' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /wp-content/plugins/the-content-injection/TC_Injection.php on line 26

Najnowsze zdrowotne aktualności ze świata:

zdrowotne aktualnosci baner

Dieta bezglutenowa zyskuje na popularności!

Pomimo tego, że celiakia nie stanowi większego problemu niż do zwykle, liczba osób decydujących się na dietę bezglutenową wzrasta!dieta-bezglutenowa-zyskuje-na-popularnosci

Celiakia jest autoimmunologiczną chorobą, którą charakteryzuje nietolerancja glutenu – białka, które naturalnie występuje w pszenicy, życie oraz jęczmieniu. Dieta bezglutenowa, jak się okazuje, stała się nie tylko koniecznością, ale modą, którą propagują gwiazdy i celebryci, za sprawą których zasłynęła ona jako sposób na zgrabną sylwetkę. Niestety, jak wynika z badań, dieta ta niekoniecznie niesie korzyści dla osób, które nie cierpią z powodu choroby trzewnej. Nie należy zatem ulegać trendom – lepiej postawić na zdrową i zbilansowaną dietę, która zapewni organizmowi wszystkich ważnych składników odżywczych – w tym glutenu.

suplementacja-witaminy-d-a-astmaSuplementacja witaminy D a astma

Osoby cierpiące na astmę, z pewnością ucieszy najnowsze odkrycie! Jak wynika z badań, wprowadzenie do diety suplementów witaminy D, pozwala zmniejszać ryzyko występowania ostrych ataków astmy!

Astma stanowi bardzo uciążliwy problem zdrowotny, który pojawia się na skutek stanów zapalnych lub niedrożności dróg oddechowych. Chociaż przyczyny astmy nie są do końca jasne i zbadane, może ona pojawiać się na skutek ekspozycji na alergeny i czynniki drażniące w tym pyłki traw lub chwastów, roztocza, pleśnie i im podobne. Istnieje wiele leków, które pomagają łagodzić objawy choroby, a także zmniejszać ryzyko pojawienia się ataków astmy, jednak jak sugerują badania, to właśnie witamina D, może okazać się najprostszym sposobem na zapobieganie ostrym atakom choroby.

Cesarskie cięcie zwiększa ryzyko otyłości u dzieci?

Jak wynika z najnowszych badań, cesarskie cięcie może zwiększać ryzyko wystąpienia otyłości u dzieci, w porównaniu do tych, które przyszły na świat siłami natury.cesarskie-ciecie-zwieksza-ryzyko-otylosci-u-dzieci

Fakt ten wzbudza obawy, zwłaszcza, że cesarskie cięcie stanowi coraz większy procent porodów ogółem. Badanie sugeruje, że zabieg ten związany jest z problemami w oddychaniu, a dodatkowo zwiększa on ryzyko wystąpienia wielu innych powikłań zdrowotnych w wieku dorosłym. Naukowcy na podstawie wyników badań ankietowych, odkryli, że kobiety u których wykonano cesarskie cięcie miały wyższe BMI przed ciążą, a także były bardziej podatne na cukrzycę ciążową. U dzieci urodzonych tą drogą z kolei, wykazano o 15% większe ryzyko wystąpienia otyłości, w porównaniu do dzieci urodzonych naturalnie.

joga-remedium-na-przewlekle-boleJoga – remedium na przewlekłe bóle

Joga, ale także tai chi oraz inne tradycyjne techniki wspomagające zdrowie, to doskonały sposób na załagodzenie przewlekłych stanów bólowych, co udowodniono naukowo!

Większość z nas cierpi na rozmaite bóle, które pojawiają się często, utrzymując się nawet ponad 12 tygodni. Dostępne leki, w tym leki przeciwzapalne, nie zawsze są skuteczne, bądź jedynie tylko chwilowo przynoszą ulgę. Jak jednak dowodzą najnowsze odkrycia, stosowanie jogi, akupunktury, tai chi oraz im podobnych metod niekonwencjonalnych, może być zbawienne dla cierpiących na przewlekłe bóle różnego rodzaju.

news-12-09

To wszystko w Zdrowotne Aktualności w tym tygodniu. Zaglądnij do nas za tydzień i dowiedz się co nowego w świecie.

Nie przegap kolejnych postów: 

Może Cię również zainteresować:

Dodaj komentarz