Zdrowotne aktualności tygodnia 05.09.2016


Warning: Use of undefined constant tc_code_before - assumed 'tc_code_before' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /wp-content/plugins/the-content-injection/TC_Injection.php on line 25

Warning: Use of undefined constant tc_code_after - assumed 'tc_code_after' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /wp-content/plugins/the-content-injection/TC_Injection.php on line 26

Najnowsze zdrowotne aktualności ze świata:

zdrowotne aktualnosci baner

Sekret wina ujawniony!Sekret wina ujawniony

Naukowcy odkryli, dlaczego starsze wina smakują nam bardziej. Aromat wina, składa się z kilkuset związków lotnych, które tworzą jego niezwykły smak.

Sekretem coraz lepszego smaku wina jest pojawiający się z czasem enzym CYP76F14, który wspomaga powstawanie lakton wina, które gwarantują silny i bogaty zapach. Oczywiście nie bez znaczenia są tutaj odpowiednia fermentacja, stabilizacja czy magazynowanie. Picie wina to doskonały sposób na opóźnianie procesów starzenia, a dodatkowo jest ono dobre dla serca, ponieważ pomaga zapobiegać uszkodzeniom naczyń krwionośnych, zmniejsza poziom „złego” cholesterolu we krwi i zapobiega powstawaniu zakrzepów krwi.

Palenie a choroba Leśniowskiego- Crohna

Palenie a choroba Leśniowskiego- Crohna

Jak wynika z najnowszych badań, palenie jest silnie związane z nawrotem poważnego stanu jelit, jakim jest choroba Leśniowskiego- Crohna.

Pacjenci, którzy po przejściu operacji chirurgicznej nadal palą, zwiększają ryzyko nawrotu choroby. Ważne jest zatem porzucenie tego zgubnego nałogu, aby uniknąć ponownego pogorszenia stanu zdrowia. Badacze, wzięli również pod uwagę to, czy stosowanie, popularnego w leczeniu choroby Crohna leku, może zapobiegać nawrotom problemu. Jak wynikło z przeprowadzonych testów, lek ten ma ograniczone efekty u osób niepalących, które stosują go po zabiegu, jednak w przypadku palaczy, wydaje się on zapewniać pewną ochronę.

Szansa na lek na wirus Zika!Szansa na lek na wirus Zika

Jak wynika z najnowszych doniesień, zidentyfikowano trzy leki, które wykazują spory potencjał w walce z wirusem Zika.

Ponieważ problem rośnie na sile, naukowcy z tym większym zaangażowaniem zaczęli szukać rozwiązań, także wśród istniejących już medykamentów. Mimo, że badania są jeszcze na etapie klinicznym, można już teraz powiedzieć, że niklosamid (lek stosowany w leczeniu zakażeń pasożytniczych), PHA-690509 (wciąż badany i stosowany w pacjentów z nowotworami) oraz emricasan (będący w fazie testów lek na zapalenie wątroby typu C) stanowią dużą szansę na znalezienie sposobu na zwalczenie wirusa Zika.

Dieta śródziemnomorska dla chorych na serceDieta śródziemnomorska dla chorych na serce

Dieta śródziemnomorska może zmniejszać ryzyko zgonu u pacjentów z chorobami układu sercowo-naczyniowego.

Jak wykazują nowe badania, spożywanie pokarmów pochodzenia roślinnego, chudych białek i zdrowych tłuszczy jest korzystne dla zdrowia w wielu aspektach. Dieta śródziemnomorska pomaga w utracie masy ciała, zmniejsza poziom cholesterolu i zapobiega licznym chorobom przewlekłym. Poprawa ogólnego stanu zdrowia, jest tutaj kluczowym elementem zmniejszającym ryzyko przedwczesnej śmierci na skutek chorób sercowo-naczyniowych.

wiadomości 05-09

To wszystko w Zdrowotne Aktualności w tym tygodniu. Zaglądnij do nas za tydzień i dowiedz się co nowego w świecie.

Nie przegap kolejnych postów: 

Może Cię również zainteresować:

Dodaj komentarz