Dieta 7 dni


Warning: Use of undefined constant tc_code_before - assumed 'tc_code_before' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /wp-content/plugins/the-content-injection/TC_Injection.php on line 25

Warning: Use of undefined constant tc_code_after - assumed 'tc_code_after' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /wp-content/plugins/the-content-injection/TC_Injection.php on line 26

Dieta 7 dni, to plan odżywiania opierający się na uzyskaniu szybkich efektów odchudzania w stosunkowo krótkim czasie. Dieta ta może pomóc stracić nawet do 5 kg w przeciągu 7 dni, co brzmi obiecująco.

dieta-7-dniDieta 7 dni ta jak twierdzą jej twórcy, jest zdrowa i ma ona pomóc w utracie kilku kilogramów bazując na kontrolowaniu spożycia żywności oraz określonych jej rodzajów. Może ona pomóc schudnąć, a jednocześnie pozytywnie wpłynąć na skórę i cały układ trawienny.

Jaki plan posiłków zakłada dieta 7 dni?

Dieta 7 dni jest dosyć restrykcyjna, gdyż konieczne jest stosowanie się do pewnych zaleceń każdego dnia. Wyklucza ona mięso, a opiera się ona głównie na warzywach, owocach, ryżu i dużych ilościach wody.

  • Dzień pierwszy – bazuje tylko na owocach o niskiej zawartości cukrów – wykluczając banany. Można spożywać w ten dzień jabłka, granaty, cytrusy, arbuzy. Ważne jest również picie dużych ilości wody (około 12 szklanek).
  • Dzień drugi – to dieta warzywna. Pierwszym porannym posiłkiem powinny być ugotowane ziemniaki, a w ciągu dnia należy postawić na sałatki, oraz duże ilości wody. Można zjadać warzywa w formie gotowanej lub surowej, doprawiane jedynie odrobiną soli i pieprzu.gen-otylosci-nie-utrudnia-odchudzania
  • Dzień trzeci – w ten dzień łączymy owoce i warzywa, a także jemy ziemniaki lub banany – nadal ważne jest picie dużych ilości wody.
  • Dzień czwarty – to dzień z bananami – można zjeść nawet 8 sztuk tych owoców. Dodatkowo przyrządzić należy niskokaloryczną zupę jarzynową, pić mleko (około 3 szklanek), oraz stale pić dużo wody.
  • Dzień piąty – podstawą diety tego dnia są pomidory oraz porcja ryżu. Można również zjeść zupę jarzynową, owoce jak jabłka, pomarańcze i grejpfruty, a także pić wodę. W ten dzień można już wyraźnie poczuć spadek wagi.
  • Dzień szósty – to porcja ryżu, zupa jarzynowa i surówka, a także dużo wody.
  • Dzień siódmy jest podobny do szóstego, można dodać do posiłków także sok owocowy.

Jak można zauważyć, dieta nie jest łatwa w wykonaniu – wymaga wytrwałości i ograniczenia wielu produktów, niemniej może przynieść pewne pozytywne efekty.

Dieta jest smaczna, należy wybierać do niej jedynie świeże produkty (najlepiej ekologiczne), ale pamiętać należy, że jej efekty mogą być różne w zależności od indywidualnych cech danej osoby.

Uwagi odnośnie diety 7 dni

Schorzenia i choroby mogą pełnić dużą rolę w odchudzaniu, dlatego ważne jest aby dostosować dietę do swoich możliwości. Przed podjęciem się diety, warto skonsultować ten fakt z lekarzem, gdyż przyrost masy ciała, jak również trudności w spadku wagi mogą wiązać się z problemami zdrowotnymi jak np. z tarczycą.Cytrusy pomocne przy otyłości

Nie bez znaczenia jest również nasze zdrowie psychiczne, gdyż stany lękowe, depresja czy inne zaburzenia, mogą stanowić przyczynę przyrostu masy ciała.

Dieta 7 dni może być kontynuowana przez dłuższy czas, niemniej ważne jest aby zachować w tym zdrowy rozsądek.

W diecie można korzystać z zamienników i np. w zamian za ryż można zastosować kwinoę, proso czy kaszę. Nie należy jednak pić wody podczas posiłków, warto jeść również mniejsze porcje, a częściej wówczas nie będzie doskwierał głód. Podczas stosowania diety można popijać także zieloną herbatę, kawę z chudym mlekiem lub herbaty ziołowe.

Może Cię również zainteresować:

Dodaj komentarz