Dieta 50/50


Warning: Use of undefined constant tc_code_before - assumed 'tc_code_before' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /wp-content/plugins/the-content-injection/TC_Injection.php on line 25

Warning: Use of undefined constant tc_code_after - assumed 'tc_code_after' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /wp-content/plugins/the-content-injection/TC_Injection.php on line 26

Dieta 50/50 to dieta, której główną zasadą, jest stosowanie diety co drugi dzień. Oznacza to, że nie trzeba odchudzać się cały czas, aby efekty były zadowalające. Dieta ta jest popularna, gdyż nie wymaga zbyt wielu wyrzeczeń.

diet 50-50Odchudzanie lub staranie się o utrzymanie prawidłowej wagi bywa dla wielu nie lada wyzwaniem, dlatego kuracja 50/50 stanowi doskonałe rozwiązanie, zwłaszcza dla osób, które mają problemy z silną wolą i łatwo zniechęcają się do diety. Dieta 50/50 została opracowana na podstawie badań naukowych, w tym także psychologicznych.

Dieta 50/50 stosowana co drugi dzień, jest stosunkowo łatwa we wprowadzeniu w życie, ponieważ jak wynika z licznych badań, znacznie łatwiej jest w niej wytrwać, mając świadomość, że kolejnego dnia można od niej odstąpić.

Zasady diety 50/50

Dieta 50/50 polega na przygotowaniu planu odchudzającego na co drugi dzień, co w praktyce przedstawia się dniami ucztowania i dniami pewnych ograniczeń, stosowanymi naprzemiennie. Ważne jest aby dzień diety ograniczał spożywane posiłki do 500 kcal (kobiety) lub 600 kcal (mężczyźni).

Dni diety mają dostarczać około 25-30 % dziennego zapotrzebowania kalorycznego, natomiast dni ucztowania pozwalają na swobodniejsze dobieranie produktów, które to mogą nieco nadrabiać zaległości kaloryczne. Pamiętać jednak należy aby zbytnio nie przesadzać, gdyż w diecie 50/50 nie chodzi o dni głodówki i dni obżarstwa bez hamulców ? takim sposobem odchudzanie byłoby nieefektywne. Ważne jest rozsądne planowanie posiłków, picie dużych ilości wody i umiar.Diety lecznicze

W diecie 50/50 nie chodzi również o skrupulatne zliczanie kalorii, gdyż stres nie pomaga w skutecznym zrzucaniu kilogramów. Pamiętać warto również o tym, że czasami wskazane jest zrobienie sobie dnia wolnego od diety ? np. gdy przypada on w dzień jakiejś uroczystości itp. Po takiej małej przerwie, powrót do naprzemiennego systemu diety będzie przyjemniejszy.

Pierwsze tygodnie diety bywają trudne, a dni diety mogą być niełatwe z racji odczuwalnego głodu ? 500-600 kcal to niewiele. Dni ucztowania z kolei powinny wyglądać jak standardowy dzień ? nie należy ograniczać sobie jedzenia, ale też zachować w diecie zdrowy rozsądek.

Z czasem, dieta staje się przyjemniejsza, można również nieco zwiększyć kaloryczność posiłków w dni diety np. do 700 kcal. Dni ucztowania nie powinny jednak przekraczać zalecanej dawki kalorycznej czyli średnio ok. 2000 kcal dla kobiet, a 2500 kcal dla mężczyzn. Dla osób z nadwagą, ilość ta może być często wyzwaniem, ale jest konieczna na uzyskania efektów.

Zalety i wady diety 50/50

Jak wynika z badań i zapewnień autorów diety, pozwala ona schudnąć nawet 7 kilogramów miesięcznie, co stanowi dosyć optymistyczny efekt. Dieta naprzemienna, na pierwszy rzut oka wydaje się być dobrym pomysłem, niemniej budzi pewne wątpliwości ? w końcu takie drastyczne różnice spożywanych kalorii mogą wydawać się szkodliwe dla zdrowia.

Nie jest to z pewnością dieta dla wszystkich. Dla jednych może być nieskuteczna, podczas gdy innym pomoże. Warto również pamiętać o regularnej aktywności fizycznej, bez której żadna dieta odchudzająca nie ma sensu.Diety odchudzające

Przed rozpoczęciem diety, dobrze jest dowiedzieć się o niej jak najwięcej, a także skonsultować ją z lekarzem lub dietetykiem. Dieta 50/50 to poważna zmiana w przyzwyczajeniach żywieniowych, dlatego też wymaga odpowiedniego przygotowania.

Jak wynika z licznych badań, efekty stosowania tej diety są naprawdę obiecujące, gdyż w ciągu dwóch miesięcy można schudnąć do 15 kilogramów. Pozytywnym jej aspektem jest również to, że nie trzeba głodować, można jeść to co lubimy, a dodatkowo nie trzeba się trzymać sztywno narzuconych godzin posiłków.

Niestety wielu dietetyków nie poleca tej diety.

Może Cię również zainteresować:

Dodaj komentarz