Dieta 1000 kalorii


Warning: Use of undefined constant tc_code_before - assumed 'tc_code_before' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /wp-content/plugins/the-content-injection/TC_Injection.php on line 25

Warning: Use of undefined constant tc_code_after - assumed 'tc_code_after' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /wp-content/plugins/the-content-injection/TC_Injection.php on line 26

Dieta 1000 kalorii, ogranicza dzienne spożycie kalorii do niewielkiej liczby kalorii, co stanowi sposób na szybką utratę nadmiernej masy ciała.

dieta-1000-kaloriiKobiety stosując dietę 1000 kalorii mogą stracić średnio około 2 kilogramów tygodniowo, podczas gdy mężczyźni tracą do 2,5 kilograma. Drastyczne zmniejszenie spożycia kalorii, nie może jednak stanowić diety w dłuższej perspektywie. Kluczem diety 1000 kalorii jest ograniczenie dziennej kaloryczności posiłków do tej określonej ilości kcal.

Na co warto zwrócić uwagę podczas stosowania diety 1000 kalorii?

Jedzenie zbyt małych ilości kalorii w codziennej diecie nie stanowi najlepszego rozwiązania, zwłaszcza jeżeli stawiamy na przetworzoną żywność, cukry i alkohol. W diecie 1000 kalorii, warto spróbować podzielić posiłki na pięć porcji w ciągu dnia. Dobrze jest postawić tutaj na pełne ziarna, chude białka, świeże owoce i warzywa ? to pozwoli zapanować nad napadami głodu.

  • Dieta 1000 kalorii nie powinna być stosowana przez okres dłuższy niż siedem dni, gdyż może się to wiązać z ryzykiem licznych problemów zdrowotnych jak anemia, nieregularne miesiączki (u kobiet), utrata włosów, suchość skóry czy depresja.
  • Stosując dietę 1000 kalorii, często ryzykujemy powrotem do normalnych nawyków żywieniowych, co w efekcie wiąże się z efektem jo-jo.
  • Pomijanie posiłków w ramach diety 1000 kcal wiąże się z dyskomfortowym głodem, zmęczeniem, bólami głowy, nudnościami, drażliwością i problemami z koncentracją, dlatego warto rozłożyć ?lekkie?, ale pożywne posiłki na cały dzień.gen-otylosci-nie-utrudnia-odchudzania

Ta niekonwencjonalna dieta odchudzająca pomaga szybko chudnąć, ale nie stanowi ona najlepszej metody na trwałą utratę tkanki tłuszczowej z organizmu. Ograniczenie spożycia kalorii do 1000, może mieć liczne nieprzyjemne skutki.

O ile możliwe jest opracowanie diety 1000 kalorii bogatej w składniki odżywcze, na dłuższą metę, ilość energii przez nią oferowana, może być niewystarczająca. Opracowanie diety wymaga wysiłku i koniecznie należy stosować ją pod opieką lekarza lub dietetyka.

Niezbędne jest zapewnienie organizmowi wszystkich podstawach grup produktów i skłądników odżywczych.

Pokarmy, spożywane przez wielu z nas bez stosowania diety, zawierające pełne 1000 kalorii to na przykład:

  • cheeseburger z małą porcją frytek,
  • porcja lasagne z pieczywem włoskim,
  • duża szklanka napoju gazowanego i baton.

Wady diety 1000 kaloriiDiety lecznicze

Dieta 1000 kalorii wiąże się nie tylko ze spadkiem wagi, ale również z innymi, nie zawsze pozytywnymi efektami jak:

  • zmęczenie,
  • niedobór składników odżywczych,
  • nadmierny głód i pragnienie.

Stosując dietę 1000 kalorii, nie sposób znaleźć energii na aktywność fizyczną, a przy tym nasz metabolizm spowalnia maksymalnie, starając się utrzymać energię. W rzeczywistości nie spalamy tłuszczu, a mięśnie, wykorzystując je jako źródło energii.

Może Cię również zainteresować:

Dodaj komentarz