Dieta oczyszczająca Tombaka


Warning: Use of undefined constant tc_code_before - assumed 'tc_code_before' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /wp-content/plugins/the-content-injection/TC_Injection.php on line 25

Warning: Use of undefined constant tc_code_after - assumed 'tc_code_after' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /wp-content/plugins/the-content-injection/TC_Injection.php on line 26

Dieta oczyszczająca Tombaka, to kuracja która została opracowana przez znanego specjalistę rosyjskiej filozofii leczenia naturalnego, prof. Michała Tombaka.

dieta-oczyszczajaca-tombakaDieta oczyszczająca Tombaka oparta została na intensywnej terapii z wykorzystaniem substancji pochodzenia naturalnego. Podczas diety, codziennie rano zalecane jest picie wody wymieszanej z tzw. solą gorzką (siarczanem magnezu), który stanowi delikatny środek przeczyszczający. Profesor twierdzi, że roztwór ten pozwala odtruwać organizm, transportując toksyny do jelit, co sprzyja ich usuwaniu. Należy jednak uważać, ponieważ picie solonej wody, może mieć skutek uboczny w postaci odwodnienia.

W diecie oczyszczającej zaleca się picie dużych ilości płynów, najlepiej jeżeli będzie to mieszanka soków owoców cytrusowych, które pozwalają zrekompensować utratę płynów na skutek odwodnienia. Ponadto soki z owoców cytrusowych stanowią doskonałe źródło licznych witamin i składników mineralnych.

Dla kogo przeznaczona jest dieta oczyszczająca Tombaka?

Sześciodniowa dieta na bazie soków, opracowana przez profesora Tombaka, polecana jest na wzmocnienie ciała i umysłu. Doskonale sprawdzi się u osób, które żyją w ciągłym stresie, są znużone, notorycznie zmęczone bez powodu, cierpiące z powodu uciążliwych bólów głowy czy też mają problematyczne zaparcia. Stosowanie diety pomaga również osobom cierpiącym z powodu wrzodów żołądka i dwunastnicy. Dodatkowo, dieta sokowa Tombaka, doskonale sprawdza się przy hemoroidach.Diety odchudzające

Podstawy diety oczyszczającej Tombaka

Moc oczyszczająca diety, tkwi w świeżo wyciskanych sokach, jak twierdzi profesor Tombak. Świeże owoce stanowią doskonałe źródło witamin, mikroelementów i soli mineralnych, które są niezbędne dla zachowania dobrej kondycji i zdrowia.

Soki wyciśnięte z owoców lub warzyw są bogatsze w składniki odżywcze w porównaniu do tych pochodzących z kartonu, które to pozbawione są licznych witamin i minerałów na skutek procesów produkcyjnych. Wszystkie zdrowe składniki soków zachowują swoje walory do 4 godzin po wyciśnięciu (w przypadku warzyw do 10 godzin), dlatego też mają one znaczną przewagę nad tymi kupionymi w kartonie.

Dieta oczyszczająca Tombaka opiera się początkowo wyłącznie na bazie słonej wody i świeżo wyciskanych soków, a także naparów ziołowych o właściwościach przeczyszczających. W dniach kolejnych można stopniowo wprowadzać owoce i warzywa, a w dniu ostatnim także minimalne ilości kaszy, jaj i ryb.

Pierwsze sześć dni kuracji to jedynie początek, gdyż, aby dieta oczyszczająca Tombaka miała sens, konieczna jest zmiana nawyków żywieniowych przynajmniej na dwa kolejne miesiące. Wśród głównych zmian, jest wyłączenie z jadłospisu produktów z białym cukrem i białą mąką, przetworów owocowych, słodyczy i przetworów konserwowanych. Dobrze jest ograniczyć również spożycie tłustych i smażonych potraw. W niewielkich ilościach dozwolone są masło, sery, ryby, jaja i mięso. Nie zalecane jest mleko, a jedynie niektóre produkty nabiałowe jak ser czy zsiadłe mleko. Podstawą diety mają być sałatki, kasze, warzywa, owoce i świeżo wyciskane soki. Nie zaleca się łączenia białek z węglowodanami.

Na czym polega dieta oczyszczająca Tombaka?

Dieta oczyszczająca stanowi połączenie kuracji oczyszczającej i odchudzającej, przy pomocy naturalnych składników, naturalnych metod i niewielkich wyrzeczeń. Ma ona pomóc nam pozbyć się toksyn i złogów zatruwających nasz organizm, przy okazji gubiąc kilogramy. Pomimo wielu kontrowersji, dieta jest dosyć popularna.

  • Dieta oczyszczająca Tombaka jest dietą niełączenia – nie należy w niej łączyć białek z węglowodanami.
  • Przerwa pomiędzy posiłkiem węglowodanowym a białkowym, powinna wynosić tutaj przynajmniej 2-3 godziny. Posiłki węglowodanowe lepiej spożywać pomiędzy 9 a 13, a białka później.Diety lecznicze
  • Nie należy również łączyć różnych rodzajów białek i węglowodanów – nie powinno się łączyć np. jaj i ryb, bądź pieczywa z dżemem, gdyż powodują wzrost apetytu.
  • Podstawą codziennej diety powinny być kasze – w szczególności gryczana, pszenna, kukurydziana, jęczmienna, jaglana oraz ryż.
  • Ważne jest spożywanie warzyw w pięciu kolorach, łącząc je w każdym posiłku np. kapustę, marchew, buraki, koper i pietruszkę z odrobiną soli i ziół. Warto jeść je przed posiłkami, co pozwoli ograniczyć apetyt.
  • Dieta sokowa przynosi szybkie efekty oczyszczające w postaci detoksu i utraty kilku zbędnych kilogramów – jest doskonała dla aktywnych, przeciążonych i przemęczonych, gdyż pozwala leczyć bóle głowy i zaparcia.
  • Kilka etapów diety pozwala oczyścić organizm i zmienić nawyki żywieniowe na lepsze.
  • Ważnym elementem diety oczyszczającej Tombaka jest stosowanie lewatyw, które mają zapewnić prawidłową pracę jelit i oczyszczają organizm ze zbędnych produktów przemiany materii.

Przed zastosowaniem diety ważne jest skonsultowanie jej z lekarzem lub dietetykiem.

Może Cię również zainteresować:

Dodaj komentarz