Detoks krzemowy


Warning: Use of undefined constant tc_code_before - assumed 'tc_code_before' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /wp-content/plugins/the-content-injection/TC_Injection.php on line 25

Warning: Use of undefined constant tc_code_after - assumed 'tc_code_after' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /wp-content/plugins/the-content-injection/TC_Injection.php on line 26

Detoks krzemowy oparty jest na produktach bogatych w krzemionkę mineralną (Si), która spełnia wiele istotnych funkcji w naszym organizmie. Czasami ten składnik mineralny nazywany jest ?minerałem piękna?, ponieważ poprawia elastyczność skóry, włosów i zapewnia prawidłowy wzrost paznokci.

detoks-krzemowyKrzem to niezwykle ważny składnik, który pomaga zapewnić elastyczność kolagenu w tkankach organizmu, w tym wspomaga ścięgna i chrząstki. Pozwala także łagodzić bóle i utrzymuje elastyczność całego ciała. Stwierdzono również, że wysoki poziom krzemu w surowicy krwi, pomaga utrzymać płytki krwi w dobrej formie i zapobiega zatykaniu naczyń krwionośnych.

Pierwiastek ten, jest także niezbędny dla utrzymania zdrowia silnych kości i zdrowego układu sercowo-naczyniowego. Niemniej najważniejszą jego funkcją pod kątem detoksu krzemowego jest jego umiejętność detoksykacji metali ciężkich ? zwłaszcza aluminium.

Dla kogo polecany jest detoks krzemowy?

Detoks krzemowy, stanowi doskonałe rozwiązanie dla osób cierpiących z powodu słabego trawienia, mające problemy z układem kostnym lub stawami, a także dla tych, którzy zmagają się z pasożytami i grzybami jak Candida. Jest to detoks doskonały dla osób starszych, a także osób mających problem z chorobami serca. Jest niezastąpionym sposobem na zachowanie piękna ciała, który pomaga zachować młodość na dłużej ? szczególnie wspomagając elastyczność skóry.

Detoks krzemowy stanowi doskonały sposób na oczyszczenie organizmu z metali ciężkich, ale pomaga także osobom, które doświadczają efektu jojo po drastycznym odchudzaniu. Detoks doskonale sprawdza się wiosną, jesienią lub zimą. Latem lepiej go nie stosować z racji rozgrzewającej natury jego składników.

Na czym polega detoks krzemowy?gen-otylosci-nie-utrudnia-odchudzania

Najważniejszym składnikiem detoksu krzemowego jest woda, która stanowi warunek bezpiecznego i efektywnego oczyszczenia organizmu. Duże ilości wody z dodatkiem cytryny lub imbiru powinny stale towarzyszyć każdemu decydującemu się na detoks krzemowy.

Innym doskonałym napojem pomagającym zwiększyć ilość krzemu w diecie jest sok z buraka, marchwi, jabłka i cytryny. Każdy z tych składników wspomaga oczyszczanie organizmu, korzystnie wpływa na układ pokarmowy i wzbogaca dietę w pektyny oraz inne składniki, pomagające usuwać toksyny, ?zły? cholesterol, a także ciężkie metale.

Doskonałym napojem doładowującym naszą dietę w krzem jest herbata ze skrzypu polnego, w której znajdziemy aż 20% rozpuszczalnej krzemionki. Dodatkowo napar ten wzbogaci nasz organizm w bioflawonoidy i kwasy organiczne ? szczególnie ważne dla kobiet.

Podczas detoksu krzemowego należy pamiętać o kilku zasadach:

  • Bardzo ważne są stałe godziny posiłków ? śniadanie w godzinach 7.00 ? 9.00, obiad w godzinach południowych, a kolacja, jako najważniejszy posiłek dnia powinien zostać spożyty przed zachodem słońca, czyli z reguły pomiędzy 17.00 a 19.00, najpóźniej 3 godziny przed snem.
  • Nie należy pić w trakcie posiłków ? płyny rozrzedzają soki trawienne, dlatego najlepiej jest pić najpóźniej na 30 minut przed posiłkiem, lub też 30 minut po.
  • Wszystkie posiłki powinny być świeże (przyrządzone w danym dniu), nie należy ich odgrzewać.
  • Pomiędzy posiłkami, należy robić przerwy ? średnio 2-4 godzinne, w których to pokarm zostaje w pełni strawiony.
  • Jeżeli podczas detoksu pojawiają się bóle głowy i nudności, jest to naturalna reakcja organizmu który usuwa toksyny. Należy wówczas pamiętać o piciu dużej ilości płynów, gdyż detoksykacja zawsze wymaga wody, która wspomaga usuwanie toksyn z organizmu.
  • Dzień należy rozpoczynać od szklanki wody z cytryną i imbirem, wypijanej najlepiej zaraz po przebudzeniu, a następnie po 30 minutach, należy wypić szklankę soku z buraka, marchwi i jabłek z cytryną. Nie należy podjadać!Diety lecznicze
  • Każdego dnia należy spożywać jeden rodzaj zboża,wprowadzając np. dzień kaszy jaglanej, dzień kaszy gryczanej czy orkiszowej.
  • Podczas detoksu krzemowego najlepiej sprawdzają się ekologiczne warzywa i owoce.
  • Detoks krzemowy, należy przed jego podjęciem skonsultować z lekarzem, gdyż w przypadku niektórych przewlekłych chorób lub zaburzeń, może on być nie wskazany.

Podczas detoksu krzemowego warto spożywać suplementy z krzemem, stosować oddychanie przeponowe (pozwala ono pozbyć się nawet 70% toksyn z organizmu), wskazane są ćwiczenia 1-2 razy dziennie (najlepiej rano i wieczorem), a także kąpiele z dodatkiem soli (zawsze nierafinowanej), która pomaga usunąć toksyny.

Dieta na detoksie krzemowym powinna bazować na kaszach, owocach, warzywach, a także ziołach i przyprawach.

Może Cię również zainteresować:

Dodaj komentarz